Przejdź do treści

Zmień salon swój salon – 7 prostych wskazówek

metamorfoza salonu

To naturalne, że chcesz od czasu do czasu zmieniać otoczenie, bez względu na to, czy wynajmujesz dom swoich marzeń, czy mieszkanie, które wymagałoby kilku ulepszeń. Ale między pracą, rodziną, przyjaciółmi, utrzymaniem i wszystkimi sprawami, które załatwiamy w naszym intensywnym życiu, często unikamy przebudowy naszych przestrzeni życiowych – zwłaszcza biorąc pod uwagę wydatki, które się z tym wiążą. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby wstrząsnąć i ulepszyć swój salon przy minimalnych zasobach. Oto siedem ulepszeń, które możesz zrobić tanio i błyskawicznie.

Zmień aranżację pokoju

Najłatwiejszy sposób na odnowienie salonu jest również najtańszy, ponieważ jest bezpłatny: przestawianie mebli i dekoracji tak, aby pokój wyglądał, jakbyś się wprowadził. Wypróbuj kilka układów, aby znaleźć taki, który będzie jednocześnie przestronny i przytulny – dwa cechy, do których każdy powinien dążyć projektując salon.

Przeróbka grafiki ściennej

Jeśli nie masz zdjęcia lub aranżacji grafiki na ścianie, teraz jest czas na kreatywność. Nie potrzebujesz dużo pieniędzy, aby go zaprojektować; wystarczy kilka ramek i możesz ich użyć do wyświetlenia wszystkiego, od stron książek po suszone kwiaty. Jeśli masz już kilka, spróbuj wymieszać je lub przemalować ramki na jeden lub kilka nowych kolorów.

Przemaluj meble

Niezależnie od tego, czy Twoje meble zaczynają wyglądać trochę obskurnie, czy też chcesz zmienić tonację kolorystyczną pomieszczenia, możesz łatwo nadać mu inny i zupełnie nowy wygląd, zamalowując na nim. Istnieje wiele poradników online, które pomogą Ci wybrać metodę i materiały do pracy; wystarczy kupić farbę i kilka narzędzi, aby ją odwrócić.

Utwórz ścianę akcentującą

Tylko dlatego, że właściciel nie zezwala na przemalowanie ścian, nie oznacza, że nie możesz dodać odrobiny stylu do swojego salonu. W dzisiejszych czasach można dostać niedrogą i łatwo usuwalną tapetę w dowolnym kształcie, kolorze i rozmiarze. Użyj go, aby dodać trochę koloru do stłumionej palety kolorów, lub wybierz neutralny ton, aby nadać przestrzeni inny charakter, nie stając się przytłaczającym.

Kup żyrandole ze sklepu z używanymi rzeczami

Jeśli skrzywiłeś się na myśl o ogromnym żyrandolu w salonie swojego mieszkania, nie martw się. Żyrandole nowoczesne są bardzo wszechstronne. Mogą uczynić pokój bardziej stylowym, jeśli szukasz eleganckiego akcentu lub dodać ekscentrycznego artystycznego charakteru. Możesz nawet kupić taką lampę tanio w lokalnym sklepie z oświetleniem lub używanymi rzeczami i zainstalować go samodzielnie, korzystając z odpowiedniego samouczka wideo.

Utrzymuj porządek

Zdziwiłbyś się, jak duży wpływ może mieć uporządkowanie na dane miejsce. Obszary, które kiedyś były ciasne i ciasne, otworzą się, a Twój salon będzie wyglądał jaśniej i czysto. Ten jest szybki, darmowy i pozwala zmienić cały styl przestrzeni w mniej niż jeden dzień.

Zieleń roślinami doniczkowymi

Wreszcie rośliny doniczkowe są mile widzianym dodatkiem do każdego salonu. Rozświetlają przestrzeń, ożywiają mieszkanie i oczyszczają powietrze wokół nich. Zacznij od kilku, które są łatwe w pielęgnacji, i powiększ swój ogród, gdy poczujesz większą kontrolę. Pamiętaj jednak, że niektóre rośliny są toksyczne dla zwierząt domowych, więc jeśli masz w pobliżu futrzanego przyjaciela, upewnij się, że masz przy sobie tylko bezpieczną zieleń.